Forum Akenna  

Geri git   Forum Akenna > Hayatın İcinden Hayata Dair Olan Hersey > Spor Haberleri

Seçenekler Stil
Alt 04-02-2013, 09:01   #1
Super Moderators
baharesin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Apr 2011
Üye Numarası: 85
Arkadaşlar: 2
Konular:
Rép Puanı: 10
Rép Grafiği:
Standart Dev maç öncesi terimden açıklamalar

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Hiçbir maçta önceden teslim olmadık. Olmaz denilen şeyleri de başardık" dedi.
Galatasaray Teknik Direktörü FatihTerim, Real Madrid maçı için düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
"Kura olarak şampiyonluğu hedefleyen bir takımı çektik. Gerek kulüp, gerek Jose Mourinho, gerekse oyuncular olarak dünyanın en iyi kulübü, teknik direktörü ve oyuncuları. Real Madrid'e saygı duyuyoruz. Ama biz de buraya gelene kadar saygı duyulacak işler yaptık. Kimle oynadığımızı, rakibimizin kim olduğunu çok iyi biliyoruz ama Şampiyonlar Ligi'nde kendimizi ispat ettik. Bu iki maçta da oyuncularım çekinmeksiniz, korkmaksızın mücadele edecektir. Sahaya çıkarken endişemiz yok. Oynamaya çalışacağız, her şeyi deneyeceğiz. Umut ediyorum herkesin zevk aldığı 2 tane 90 dakika olur.

Çekilebilecek en zor kurayı çektik. Diğer 7 takımın yerinde olsam ben de Galatasaray'ı isterdim. Ama bu bizim nereden geldiğimizi, nereye gitmek istediğimizi değiştirmez.

Mourinho ile Porto'dan kalma eski bir dostluğumuz var. Kendisi maçı seyretmeye geldiğinde hoşgeldine gittim. İki dost arkada ne konuşursa onları konuştuk. Gerek Türk gerek İspanyol basını merak etti neler konuştuğumuzu. Ne konuşmadığımızı söyleyebilirim, ne konuştuğumuzu değil.

Takımıma, oyuncularıma güveniyorum. Manchester'in grubundan geldik, ardından Schalke'yi eleyip geldik. Her başarıyı zorlayacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Kendi ligimizin çok üstünde bir performansla Real Madrid'le veya bu seviyede baş edebiliriz. Sahanın içinde koşan, mücadele eden ve iyi top oynamaya çalışan bir takım olacak.

Futbol her şeye müsait bir oyun. Hiçbir zaman maç öncesi teslim olmadık, olmaz denilen şeyleri de yaptık.
Oyun ne gerektiriyorsa öyle davranmaya çalışacağız. Kendi oyunumuzu oynayıp avantajlı skor almak bizim dileğimiz ama Real'le Bernabeu'da oynamak kolay değil.
Bu tip maçlar her şey müsait maçlardır. Eğer Madrid'e kaybedersek kimse için süpriz olmaz dünyadaki hiç kimse için. Ama biz kazanırsak dünyadaki herkes için sürpriz olur. Kaybetmek kolay kazanmak olay sözümle bu durum otuyor. Gücümüz neye yetiyorsa onu zorlayacağız. Oyuncularıma ne hiç bir şey için yeter derim, ne de hiçbir başarıdan tatmin olurum. Sahaya çıkınca kaybetmekten korkmayacaklardır. En büyük tehlike korkmak olacaktır. Buraya gelene kadar önemli başarı elde etmiştir, bundan sonraki başarının ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Kaybetmekten korkmuyoruz, kaybettiğimiz takım saygı duyduğumuz Real Madrid olacak."

SNEİJDER: KAZANMAK İÇİN GELDİK

Sarı kırmızılı takımın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder ise, yüksek seviyede bir maç olacağını belirterek, "Çeyrek final oynamak çok heyecanlı olacak. Bence güzel bir maç olacak. Biz futbol oynamak ve kazanmak için geldik" dedi

3 ay oynamadığı dönemdeki duygularının sorulması üzerine Sneijder, "O ayları tekrar düşünmek istemiyorum. Ama 2-3 aydır futbol oynuyorum. Oynadığım dönemleri düşünüyorum ve mutluyum. kendime güvenim geldi. Oynamadığım 3 ayı hiç hatırlamak istemiyorum" diye konuştu.

Mourinho ile ilgili bir soruya Hollandalı futbolcu, "Mourinho hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Önemli olan yarın hangi takımın formasını giydiğim. Yarın düşmanız, arkadaş değiliz" yanıtını verdi.

Bir gazetecinin, "Gol atmak ister misin?" sorusu üzerine yıldız futbolcu, "Gol atmak elbette ki çok önemli. Daha önemli olan maçı kaybetmemek. Biz buraya oyunu kazanmaya geldik. Savunmada beklemeye gelmedik. Biz kendi oyunumuzu oynamaya geldik. Eğer biz bu turu atlarsak hiçbir sürpriz olmayacaktır. Her geçen gün üzerine daha koyarak gidiyoruz. Zafer için uğraşacağız. Oldukça iyi bir takımımız var. Yarı finale yükselirsek sürpriz olarak karşılanmasın. Elbette ki Real Madrid'e saygı duyuyoruz. ama biz buraya maçı kazanmaya geldik. Biz kendimize güvenmek zorundayız, güvenmeliyiz ki maçı kazanalım."
"Beraberlik de iyi değil mi sizin için" sorusuna Sneijder, "Bir hafta içerisinde neler olacağını göreceğiz. İki 90 dakika oynayacağız. Her sonuç olabilir, ama iki maçın sonunda sonucun ne olduğu önemli. Yenilmediğimiz herhangi bir sonuç önemli olabilir" cevabını verdi
Wesley Sneijder, "Senin için her şey iyi gidiyor mu?" sorusu üzerine de, şunları söyledi:
"Ben gerçekten Galatasaray'da çok mutluyum. Kendimi çok iyi hissediyorum. İlk günden itibaren kendimi çok iyi hissediyorum. Kulüp için çalışanlar, personel, hayranlık uyandırıcı bir kulüpten bahsediyoruz. Şimdi Madrid'e karşı oynayacağım. Evet ben doğru seçimi yaptığımı düşünüyorum. Bir adım ileri atmak için, bazen belki bir adım geri atmak gerekir. Galatasaray'ı seçtim ve doğru yaptığımı düşünüyorum. Çok güçlü oyuncularımız var. Drogba çok özel bir insan. İyi bir kombinasyon ve iletişim kurduk aramızda. Bizim çok iyi ve dengeli bir takımımız var. Ben çok mutluyum bu kulüpte olmaktan. Arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum. Yarın için umutluyum."
Hollandalı yıldız, Türk futbolunu ise şöyle değerlendirdi:

"Ben çok şaşırmış durumdayım. Türkiye'deki futbol seviyesi gerçekten yüksek. Elbette 4-5 büyük takım var, ama her oynanan maç oldukça zor. Küçümsemeye gelmiyor. Küçük denilen takımlar bile zorluklar çıkarıyor. Zor maçlar oynanabiliyor. Oldukça yüksek seviyede futbol oynanıyor."

Sevgi bir yıldızdır yanıp sönen ,
Masmavi bir düştür .
Gökyüzünde hiç ölmeyen ,
Sevenlerin mumudur sevgi ,
Eriyip de hiç bitmeyen
Sevgi dolu bir Gün olması dileğiyle
Yüzünüz güleç, neşeniz bol,
Enerjiniz daima pozitif olsun
baharesin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Bookmarks

Tag Ekle
aciklamalar, dev, mac, oncesi, terimden